LED žárovky

Ne každý byt má tolik štěstí, že se může "koupat" ve slunečních paprscích. Ostatně večer musíme svítit všichni. A proto nastupuje na řadu umělé osvětlení. Mějte vždy na paměti, že pocit z osvětlené místnosti musí být vždy pozitivní. Abyste si ujasnili svou představu, projděte se postupně po všech místnostech a pozorujte, kolik je v nich světla, jak na vás působí. Pokud váháte, jakou intenzitu osvětlení použít, pomozte si malým trikem a na chvíli vyměňte slabou LED žárovku za silnější. Uvidíte, že se rozhodnete správně.

Rapidní snížení spotřeby energie

Je sice pravda, že LED svítidla pořídíte dráž, avšak když to vezmete skutečně ze všech stran, tak zjistíte, že se rozhodně vyplatí. Obyčejné žárovky (které jsou leckde, jak již bylo řečeno, stále používány) s příkony 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 65, 75, 90, 100, 120 W a více, mají oproti “ledkám” mnohem vyšší spotřebu energie. Led světla mají totiž při srovnatelné svítivosti příkony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 W. (7W LED se v svítivosti vyrovná 40 - 50 W obyčejné žárovce).

LED světlo i v předsíni

Vezměte si třeba takovou předsíň, kolik v ní provádíte činností, na které potřebujete dobře vidět. Obvykle jde o malé prostory, které vyžadují nad efektním LED osvětlením dobře popřemýšlet.

Tak například prostor kolem zrcadla doplňte LED bodovými světly tak, aby vám nevytvářely na obličeji stíny. Na šatní skříň nasměrujte LED pásky, které můžete zabudovat přímo do sádrokartonového podhledu. V okolí botníku, kde se obouváte a čistíte si obuv, postačí LED světlo uchycené na stěně.